Dzisiaj jest wtorek, 18 czerwca 2024 r. 170 dzień roku
klub
# kontakt
# o klubie
# statut
# członkowie
# strefa klubowa
aktualne
# ogłoszenia
# sprawozdania
inne
# sponsorzy
# linki
# galeria
# promocja
działalność
# jaskinie
# nasza ścianka
# alpinizm

polecamy
Chlebek
KMG Stolarka
Portal Czechowic-Dziedzic
Portal Czechowic-Dziedzic
# O Klubie


* historia

Harcerski Klub Taternictwa Jaskiniowego przy Komendzie Hufca ZHP im. Olgi i Andrzeja Małkowskich został założony w 2002 roku. Na początku działalność opierała się na wyjazdach wspinaczkowych na oraz na krótkich akcjach jaskiniowych na Jurę Krakowsko-Częstochowską. Na starcie nie posiadaliśmy żadnego specjalistycznego sprzętu ani doświadczenia. z czasem jednak wszystko samo przyszło. Z większych osiągnięć:

- budowa ścianek wspinaczkowych
- ukończenie kursów taternictwa jaskiniowgo
- wyjazdy w góry wysokie* obecnie

Na dzień dzisiejszy posiadamy dużą ilość sprzętu alpinistycznego i jaskiniowego. W budynku hufca zlokalizowane są również 2 ścianki wspinaczkowe. Sześciu z Nas posiada już Karty Taternika Jaskiniowego, natomiast kilku kolejnych kontynuuje kurs w zaprzyjaznionym Klubie jakim jest KTJ Speleoklub Bielsko-Biała. W przeciągu 5 lat odbyło się 5 dużych akcji w góry wysokie, na których zdobyliśmy kilka znanych szczytów (czytaj więcej), a kolejne większe akcje są już w fazie planowania.
Należy również wspomnieć, że członkami Klubu nie są wyłącznie harcerze. Ponad połowa z Nas jest niezrzeszona i każdy kto zechce może się przyłączyć.
HKTJ Czechowice-Dziedzice © 2006-2008
Katalog Stron www