Dzisiaj jest wtorek, 18 czerwca 2024 r. 170 dzień roku
klub
# kontakt
# o klubie
# statut
# członkowie
# strefa klubowa
aktualne
# ogłoszenia
# sprawozdania
inne
# sponsorzy
# linki
# galeria
# promocja
działalność
# jaskinie
# nasza ścianka
# alpinizm

polecamy
Chlebek
KMG Stolarka
Portal Czechowic-Dziedzic
Portal Czechowic-Dziedzic
# Ścianki wspinaczkowe


Zaraz jak powstał klub zrodził się pomysł wybudowania ścianki wspinaczkowej. Zaczęliśmy oczywiście od projektu który po znajomości został wykonany przez Pana Jacka Niedźwieckiego za co mu serdecznie dziękujemy. Dalej zaczął się żmudny proces gromadzenia materiałów potrzebnych do budowy naszej ścianki.
Z uwagi na nasze skromne możliwości finansowe trwało to około roku i tak w listopadzie 2003 r. mogliśmy przystąpić do budowy. Więc zgromadziliśmy siły i popołudniami do późnych godzin wieczornych a nawet
i nocnych wznosiliśmy naszą ściankę. Po niecałych dwóch tygodniach budowa została zakończona, a 5.12.2003 nastąpiło oficjalne otwarcie naszej ścianki wspinaczkowej. Wymiary ścianki to 6,4 m wysokości 2,5 m szerokości.


W momencie kiedy w 2005 r. dostaliśmy od Komedy Hufca własne pomieszczenie zrodził się plan wybudowania bulderu, musieliśmy jednak najpierw zacząć od remontu naszego lokalu. Potem oczywiście opracowaliśmy plan naszej nowej ścianki i zaczęliśmy gromadzić niezbędne materiały. Tym razem jednak budowa nie poszła nam tak sprawnie jak poprzednio, po powstaniu konstrukcji nośnej nastąpiła przerwa związana z brakiem czasu ekipy budowlanej. Po kilku miesiącach przerwy budowa ruszyła ponownie i tak w czerwcu 2006 r. bulder został zakończony. Wybudowanie tej ścianki od momentu rozpoczęcia do zakończenia zajęło nam około pół roku.


Obydwie ścianki zostały wykonane samodzielnie przez członków klubu.

Harcerski Klub Taternictwa Jaskiniowego składa serdeczne podziękowanie dla firmy TOOLS sp. z o.o.
z Czechowic-Dziedzic za wsparcie materialne jak i sprzętowe udzielone nam przy budowie ścianek wspinaczkowych.
HKTJ Czechowice-Dziedzice © 2006-2008
Katalog Stron www